dnes je 19.5.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Zobrazení - karta Zobrazení dokumentů - Osnova - 3. část

18.2.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Seznámili jsme se s problematikou vkládání vnořených dokumentů do hlavního dokumentu. Nyní probereme ještě další podrobnosti, týkající se vnořených dokumentů.

Máme tedy hlavní dokument, obsahující jeden nebo více vnořených dokumentů. Zapneme zobrazení Osnova a zaměříme se na další funkce, které najdeme na kartě Hlavní dokument:

Stiskneme-li ikonu Sbalit vnořené dokumenty, nebude se již v hlavním dokumentu zobrazovat jejich obsah, ale pouze odkaz na jejich umístění, například:

Na ikoně v tomto momentě uvidíme příkaz Rozbalit vnořené dokumenty, kterým můžeme zase zobrazit jejich obsah v hlavním dokumentu.

Vnořený dokument tedy není v této chvíli součástí hlavního dokumentu. Hlavní dokument pouze odkazuje na umístění, kde je vnořený dokument uložen. Jsou-li vnořené dokumenty rozbaleny, můžeme umístit textový kurzor do obsahu takového dokumentu. Tím se zpřístupní příkaz Odpojit. Po potvrzení tohoto příkazu se teprve zkopíruje text vnořeného dokumentu do dokumentu hlavního – stane se tedy jeho součástí. Zároveň se zruší dosavadní propojení obou dokumentů. Změny provedené v souboru vnořeného dokumentu se již

Nahrávám...
Nahrávám...