dnes je 21.4.2024

Input:

Word 2007: Vložení - Odkazy - Hypertextový odkaz

18.9.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Hypertextové odkazy známe z internetových stránek - slouží k otevření jiného internetového dokumentu. Podobně můžeme hypertextové odkazy využít ve Wordu.

Hypertextový odkaz vložíme pomocí nabídky Vložení - karta Odkazy - ikona Hypertextový odkaz.

Nejprve zapíšeme do dokumentu text, který má sloužit jako odkaz a označíme jej myší. Potom pomocí ikony Hypertextový odkaz otevřeme dialogové okno:

 

Text, který byl označen, vidíme v poli Zobrazený text.

V levém sloupci máme možnost volby typu odkazu - Odkaz na. Jako první zde je volba Existující soubor nebo web. stránka. Jestliže odkazujeme na webovou stránku, zapíšeme její adresu přímo do pole Adresa (2) - např. www.abspektrum.cz. V případě odkazu na existující soubor nalistujeme tento soubor pomocí pole Oblast hledání a poté volbou v poli (1). Odkaz samozřejmě bude funkční pouze tehdy, nebude-li soubor nebo internetová stránka přejmenována nebo přemístěna. Původně označený text v dokumentu bude barevný a podtržený.

Tento typ odkazu můžeme uplatnit např. v obchodních nabídkách, kde odkazujeme třeba na internetovou stránku s ceníkem, v případě odkazu na souboru umístěný na pevném disku nám odkaz snadno otevře soubor, do kterého potřebujeme v průběhu práce se stávajícím souborem opakovaně nahlížet.

Dalším typem odkazu je Místo v dokumentu. Tento typ odkazu

Nahrávám...
Nahrávám...