dnes je 29.5.2024

Input:

Word 2007: Vložení - Odkazy - Záložka

2.10.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pro usnadnění pohybu v dokumentu můžeme nadefinovat tzv. záložku. Záložka je text, který odkazuje na jiný text v dokumentu.

V delších textech, se kterými často pracujeme, se vyskytují místa, k nimž se potřebujeme opakovaně vracet. Nadefinujeme si v textu tzv. záložky, které umožní přeskok na konkrétní místo v textu.

Definice záložky

V textu označíme charakteristickou část, ke které se potřebujeme opakovaně vracet. Použijeme nabídku Vložení - karta Odkazy, ikona Záložka. Otevře se dialogové okno pro definování záložky.

Do pole Název záložky zapíšeme název záložky. Název nesmí obsahovat mezery, pokud potřebujeme zapsat mezeru, nahradíme ji podtržítkem - např. předmět_daně. Kdybychom mezeru zapsali omylem, tlačítko Přidat zůstane nepřístupné. Po zapsání názvu záložky použijeme tlačítko Přidat a název záložky se zařadí do seznamu - zde vidíme kompletní seznam záložek, které již jsou definované. Obsah seznamu lze řadit dvojím způsobem: podle názvů (klasické abecední seřazení podle uživatelem zadaných názvů) nebo podle umístění (tím se rozumí pořadí záložek v dokumentu). Řazení nastavíme pomocí přepínače Seřadit podle.

Procházení záložek v dokumentu

Procházet mezi nadefinovanými záložkami v dokumentu můžeme několika způsoby.

Použijeme opět nabídku Vložení - karta Odkazy - ikona Záložka. V seznamu klepneme název záložky, na kterou se potřebujeme přemístit. Použijeme tlačítko Přejít na.

Vlevo dole v okně dokumentu (pod šipkou svislého posuvníku) se nachází ovládací prvek Vybrat objekt pro procházení.

Stiskneme myší jeho tlačítko (označené červenou šipkou) a klepneme na pole Přejít na (označené červeným rámečkem).

Tím jsme vyvolali dialogové okno Najít a nahradit, kde je aktivní záložka

Nahrávám...
Nahrávám...