dnes je 29.5.2024

Input:

Word 2013 a možnosti jeho přizpůsobení

13.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokud poprvé spustíte ve svém počítači program Word, můžete jej ihned začít používat, protože jsou v něm předem provedena základní nastavení tak, jak je pro běžné užívání obvyklé. Mnohý uživatel s tímto nastavením plně vystačí. Je však možné, a v některých případech vhodné, provést v nastavení určité změny, které budou platné pro všechny dokumenty vytvářené pomocí tohoto programu. Popíšeme si zde podrobněji, jak se pracuje s jednotlivými videosekvencemi – jak je řadíme za sebe, vystřihujeme části, kopírujeme a další úpravy směřující k optimální režii našeho výsledku – výsledného filmu.

 Veškerá nastavení lze nalézt pomocí následujících voleb:

SOUBOR – Možnosti – záložka Obecné

V části Vlastní nastavení Microsoft Office můžete vyplnit údaje, které budou uloženy s vámi vytvořenými soubory (Uživatelské jméno a Iniciály). Uživatelské jméno autora a další detailní informace o souboru (např. datum vytvoření) vidíte hned po kliknutí na tlačítko SOUBOR na pravé straně okna. Tyto položky se později mohou využívat pro vyhledávání, případně pro kontrolu souboru.

Dialogové okno Písmo

Kliknutím na šipku v pravém dolním rohu skupiny Písmo na kartě DOMŮ zobrazíte dialogové okno Písmo. Změnou formátu, kliknutím na tlačítko Výchozí a volbou Všechny dokumenty založené na šabloně Normal.dotm zajistíte trvalou změnu zvoleného formátu písma pro všechny nově vytvořené dokumenty, přesněji řečeno pro všechny dokumenty založené na standardní šabloně Normal a standardním stylu odstavce Normální:

Potvrzení uvedeného příkladu trvale změní výchozí písmo na typ Candara, velikost 12 a tučnou kurzívu.

Podokno Styly

Podokno Styly zobrazíte kliknutím na šipku v pravém dolním rohu skupiny Styly na kartě DOMŮ. Zde si trvale měníte styly odstavců a jejich nastavení pro celý dokument či pro nově vytvořené dokumenty založené

Nahrávám...
Nahrávám...