dnes je 15.7.2024

Input:

Word 2013: Automatický text

31.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při tvorbě textových dokumentů stejného druhu se setkáte s tím, že se v nich často opakují určitá slova, skupiny slov nebo věty. Pro některého uživatele může být výhodné používat v takovém případě automatický text. Může to být buď již v aplikaci definovaný text, nebo je možné definovat vlastní automatický text.

Použití předem definovaného automatického textu

V otevřeném textovém dokumentu umístěte kurzor na místo, kam chcete automatický text vložit (je samozřejmě možné jej dodatečně přesunout na jiné místo).

Nyní klepněte na kartě VLOŽENÍ ve skupině Text na nabídku Rychlé částiAutomatický text. Zobrazí se nabídka automatických textů (zatím pravděpodobně velmi chudá).

Klepnutím na vybraný text z této nabídky dojde k jeho vložení do dokumentu. Ve výchozím nastavení si můžete vybrat pouze ze jména a iniciály. Kromě použití předem definovaných automatických textů je ale možné zadat a vložit i vlastní automatický text.

Vytvoření vlastního automatického textu

Text, který chcete uložit a používat jako automatický, musíte nejdříve napsat do aktuálního dokumentu, nebo jej v něm vyhledat, a takovýto text vybrat. Poté klepněte na kartě VLOŽENÍ na volbu Rychlé částiAutomatický textUložit výběr do galerie automatických textů (téhož dosáhnete kombinací kláves Alt+F3). Zobrazí se okno Vytvořit nový stavební blok. Název, který chcete používat, zapište do pole Název a potvrďte tlačítkem OK.

 

Takto vytvořený automatický text se zařadí k předdefinovaným automatickým textům a bude k dispozici pro použití v jakémkoliv dalším textovém dokumentu, který budete vytvářet.

Vlastní automatický text, vytvořený výše popsaným způsobem, můžete používat stejně jako

Nahrávám...
Nahrávám...