dnes je 17.6.2024

Input:

Word 2013: Kopírování textů a obrázků z internetu

26.9.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Internet je vskutku nevyčerpatelným zdrojem informací, vyskytujících se zde v datové podobě. Často narazíte na tak zajímavá data, že je budete chtít využít ve své vlastní práci – zkopírovat si je. Je to možné, jen je nutno pamatovat na respektování autorských práv. Z internetu můžete stáhnout celé dokumenty. Z hlediska práce s Wordem však půjde zejména o kopírování částí textů nebo obrázků.

Kopírování textu

Vyjděme z toho, že píšete ve Wordu 2013 stať o počítačových programech a jejich školení. Využijete jistě jednak svých vlastních znalostí a podkladů, ale určitě se vyplatí zabrousit také na internet.

Na zvolené stránce standardním způsobem vyberte část textu, kterou chcete použít. Také kopírování je možné standardními způsoby – kombinací kláves Ctrl+C nebo z místní nabídky, vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši na vybraný text.

Vybraný text je umístěn do schránky Office, ze které jej – opět některým ze standardních způsobů (např. kombinací kláves Ctrl+V) – vložte do svého otevřeného dokumentu na potřebné místo.

Pamatujte na to, že internetové stránky jsou vytvářeny v jiném formátu než dokumenty Word. Proto se při vložení textu, zkopírovaného z webové stránky, do dokumentu Word může jeho formát změnit. Je to patrné na níže uvedeném textu v rámečku, který je vložen jako výběr z předešlého obrázku.

To může představovat při práci s vaším dokumentem někdy problém. Proto se často vyplatí nevkládat text do vašeho dokumentu přímo, ale výběrem z dostupných možností kopírování. Ať už kliknete pravým tlačítkem myši nebo na šipku u tlačítka Vložit na kartě DOMŮ ve skupině Schránka, zobrazí se vám nabídka několika způsobů vložení kopírovaného textu.

Výběrem z těchto možností můžete rozhodnout o typu formátu, v jakém kopírovaný text vložíte. Abyste se vyhnuli možným komplikacím, často se vyplatí

Nahrávám...
Nahrávám...