dnes je 15.6.2024

Input:

Word 2013: Ohraničení a stínování odstavců

12.3.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V mnoha případech vytváření dokumentů je důležité některé odstavce zvýraznit. K tomu můžete použít určitý typ ohraničení, nebo jenom oddělení či podbarvení. Existuje několik možností, jak požadovaného výsledku dosáhnout.

Pokud vám stačí jen rychle jednoduché ohraničení, označte odstavec nebo odstavce a následně klepněte na šipku ikony pro ohraničení na kartě DOMŮ ve skupině Odstavec.

Volby ohraničení

Rozvinutím šipky se zobrazí různé základní typy orámování, například Dolní ohraničení, Pravé ohraničení.

Pokud vám uvedené možnosti nevyhovují a požadujete toho nastavit víc, pak v zobrazené nabídce typů ohraničení klikněte na volbu Navrhnout tabulku nebo Ohraničení a stínování.

Ohraničení textu pomocí volby Navrhnout tabulku

Karta NÁVRH ze skupiny karet NÁSTROJE TABULKY je určena především pro práci s tabulkami. Některé její ikony ale lze využít právě při ohraničení běžných odstavců. Klepněte tedy na kartě DOMŮ na šipku u ikony pro ohraničení ve skupině Odstavec a zvolte možnost Navrhnout tabulku. Ukazatel myši se změní na symbol tužky a můžete nakreslit ohraničení odstavce.

Ohraničení tabulky

Prohlédněte si nyní na kartě NÁVRH ikony, které mohou být pro vás užitečné. Jestliže například klepnete na ikonu Styly ohraničení, rozbalí se nabídka všech typů čar, které pro ohraničení můžete použít. Vyberte styl čáry, její tloušťku a barvu a obtáhněte stávající ohraničení, případně nakreslete nové.

Styly ohraničení

K podbarvení odstavce pak

Nahrávám...
Nahrávám...