dnes je 16.6.2024

Input:

Word 2013: Použití stylu v záhlaví dokumentu

16.3.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jak známo, styl je nástroj pro nastavení a opětovné použití formátů, které jsou v něm zaznamenány. Styl můžete uplatnit na různé části dokumentu včetně jeho záhlaví. Kromě toho lze však styl využít v záhlaví i jiným způsobem.

Záhlaví je prostor na stránce, kam je možno umístit texty a datová pole. Datová pole umožňují, aby na každé stránce dokumentu byly vždy – i při prováděných změnách – zobrazeny správné údaje, například číslo stránky. Zejména při práci s rozsáhlými, strukturovanými dokumenty, členěnými do kapitol, můžete vlastností stylů a polí využít k tomu, aby v záhlaví byl vždy uveden název pasáže (kapitoly), zobrazený na dané stránce. Předpokladem k tomu je, že pracujete v dokumentu se styly a aplikujete je na nadpisy pasáží (kapitol). Pokud je tomu tak, můžete nastavit propojení záhlaví s nadpisy použitím stylů.

Vyjděme z toho, že chcete, aby v záhlaví dokumentu se na příslušné stránce zobrazoval nadpis kapitoly. Na nadpisy kapitol jste přitom aplikovali styl Nadpis 1.

Kliknutím pravým tlačítkem myši do prostoru horního okraje a volbou Upravit záhlaví otevřete záhlaví dokumentu. Zobrazí se v horním okraji stránky oddělené čárkovanou linkou.

Nyní provedete na kartě VLOŽENÍ volbu Rychlé částiPole. Ve stejnojmenném okně v seznamu Názvy

Nahrávám...
Nahrávám...