dnes je 22.5.2024

Input:

Word 2013: Vkládání tabulek a grafů jako statických obrázků

15.2.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Excel je velmi dobrým pomocníkem při nejrůznější práci. Když se konečně dostanete k vytouženému výsledku, a to nejen věcně, ale také grafickou úpravou zpracovávané práce, můžete se dostat do situace, kdy je nutno výsledky práce předvést. Pro tuto situaci je vhodnější použití Wordu. Ten poskytuje lepší možnosti k různým vysvětlením, komentářům, závěrům a publikování výsledků naší práce.

„Excelovskou“ tabulku vložíme do dokumentu ve Wordu. A to nikoliv standardním způsobem jako propojenou nebo vloženou tabulku, ale jako obrázek. Tím totiž vložíte tabulku jako neměnnou a vyvarujete se potenciálních nežádoucích změn.

Převedení tabulky na obrázek a jeho vložení do Wordu provedete následujícím způsobem:

Celý postup si vyzkoušejte na vzorovém příkladu Word2013_VkladaniObrazku.xlsx:

  • V Excelu označte tabulku nebo část tabulky a zkopírujete ji do schránky příkazem Kopírovat z kontextového menu, které vyvoláte stiskem pravého tlačítka myši nebo zkopírujete pomocí kombinace kláves (CTRL+C).
  • Přepněte se do Wordu, textový kurzor umístíte na místo vložení a tabulku vložíte kliknutím na šipku u tlačítka Vložit na kartě DOMŮ ve skupině Schránka a volbou ikonky s názvem Obrázek (název ikonky se objeví, když na ni najedete myší).
  • Po kliknutí na ikonku se tabulka vloží na místo kurzoru jako obrázek.

Tímto způsobem vložíte uvedenou tabulku do Wordu jako obrázek. Kliknutí na takto vloženou tabulku se vyvolá na kartě FORMÁT standardní formátovací vlastnosti obrázku. Nemáte již dále žádnou možnost zasáhnout do obsahu obrázku tabulky (kromě jeho běžné editace jako např. oříznutí, změna jasu

Nahrávám...
Nahrávám...