dnes je 25.5.2024

Input:

Word 2016: Titulní stránka

1.9.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Rozsáhlé dokumenty většinou začínají samostatnou titulní stránkou. Jejich vytváření velmi usnadňuje nástroj Titulní stránka.

Na kartě Vložení klikneme ve skupině Stránky na tlačítko Titulní stránka.

Zobrazí se galerie předdefinovaných titulních stránek. Některé z nich jsou graficky výraznější, jiné (např. titulní stránka s názvem Fazeta) jsou naopak střídmější.

Klikneme-li na jednu z titulních stránek, tak se na začátek dokumentu vloží nová stránka obsahující připravené grafické objekty a textová pole. Zbývá již jen do textových polí zapsat vlastní texty, vzorové fotografie nahradit vlastními fotografiemi a v případě potřeby upravit polohu či formát objektů. Přebytečné objekty můžeme i smazat.

Titulní stránka je od dalších stránek oddělena koncem stránky. Objekty používané na titulních stránkách jsou plovoucí, a tak se nenechme překvapit tím, že konec stránky najdeme hned na jejím začátku.

Odstranění titulní stránky

Nic nám nebrání titulní stránku odstranit i ručně (označením objektů a stiskem klávesy Delete), ale lze to provést i jednodušeji. Zobrazíme galerii titulních stránek a v její spodní části klikneme na tlačítko Odebrat aktuální titulní stranu. Ani přitom nemusíme mít titulní stránku označenou.

Vložení titulní stránky do dalších částí dokumentu

Nejčastěji určitě budeme potřebovat titulní stránku vložit na začátek dokumentu, ale kliknutím pravým tlačítkem myši na titulní stránku v galerii se dostaneme i k dalším možnostem.

Praktická je možnost vložení titulní stránky na začátek aktuálního oddílu. Často se oddíly používají k rozdělení dokumentu na kapitoly a takto můžeme na začátek každé kapitoly vložit samostatnou titulní stránku. Pokud ale používáme konec oddílu typu Další stránka, tak je u titulní stránky nadbytečný její konec stránky a je potřeba ho ručně smazat. Titulní stránku můžeme dále vložit i na konec dokumentu či oddílu nebo na aktuální pozici kurzoru.

Vytvoření vlastní titulní stránky

Velmi zajímavá je možnost vytvoření vlastní titulní stránky. Nejpřehlednější bude založit nový dokument a vytvořit v něm všechny objekty, které chceme na titulní stránce mít. Může jít o obyčejné texty nebo o textová pole, kreslené obrazce a vložené fotografie. Dá

Nahrávám...
Nahrávám...