dnes je 20.4.2024

Input:

WordPress 4: 2. část - Nastavení vzhledu pomocí šablony

16.1.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V pokračování seriálu o práci v redakčním systému WordPress si ukážeme, jak upravit výchozí vzhled naší webové prezentace.

V prvním díle seriálu o redakčním systému WordPress jsme si zřídili webhosting a provedli samotnou instalaci. Díky tomu máme funkční webové stránky na adrese www.mojefirma.byethost7.com. Při instalaci jsme vytvořili hlavního uživatele s přihlašovacím jménem reditel, který má kompletní přístup k obsahu nové webové prezentace.

Administrace stránek

Po zadání adresy stránek do prohlížeče se zobrazí úvodní stránka prezentace, prozatím jen naplněná zkušebním obsahem.

Zobrazení stránky

Vlastní nastavení vzhledu prezentace a přidávání obsahu probíhá v zabezpečené části stránek. Přístup k přihlašování je zabezpečen a je nutné vyplnit údaje ze zobrazeného dialogu. Údaje na tomto dialogu se mohou při každém přihlášení lišit a vždy obsahují jméno (které se jen opíše) a heslo, které je nutné sestavit dle údajů v dialogu (např. sečíst dvě čísla a zapsat výsledek). Po úspěšném vyplnění se zobrazí přihlašovací dialog pro správce stránek.

Přístup do administrace WordPress

Nástěnka

Po úspěšném přihlášení se zobrazí nástěnka (angl. dashboard) celého systému Worpdress. Jedná se o výchozí místo veškerého nastavení i vytváření obsahu. Nástěnka obsahuje tlačítka pro rychlou správu celých stránek, upozornění na aktualizace a také hlavní ovládací panel jednotlivých funkcí.

dashboard - nástěnka

Prvním krokem při vytváření firemní prezentace bude volba šablony. Šablona určuje celkový vzhled webu a umožňuje rychle upravit barevné schéma s rozmístění jednotlivých prvků stránek. Po instalaci systému WordPress jsou k dispozici 3 základní šablony, ale na internetu je ke stažení obrovské množství hotových šablon, které jsou ve většině případů zcela zdarma. Přímo na webu wordpress.org najdete téměř 3000 hotových řešení. Každou šablonu si navíc můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Veškerá nastavení se provádí přímo v aplikaci a nejsou nutné žádné znalosti z oblasti webového programování.

Přehled šablon

Na stránce Šablony najdete seznam aktuálně nainstalovaných šablon vzhledu. V základní instalaci máte k dispozici 3 základní. U každé šablony najdete

Nahrávám...
Nahrávám...