dnes je 17.6.2024

Input:

WordPress 4: 4. část - Práce s obrázky

30.1.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulých dílech seriálu o redakčním systému Wordpress jsme se naučili vytvářet internetové stránky pomocí příspěvků a stránek. Prozatím jsme ale vkládali pouze textové informace. V tomto díle se podíváme na možnosti vkládání obrázků.

Obrázky lze vkládat do příspěvků a na stránky, a to buď samostatně, nebo ve formě galerií. Existuje také možnost použít tzv. náhledový obrázek, který se obvykle zobrazuje v přehledu článků a slouží zejména jako upoutávka na vlastní příspěvek.

Všechny obrázky, které chcete na svých stránkách zobrazit, musíte nejdříve přenést ze svého počítače do systému WordPress. To se dá udělat přímo během psaní článku, nebo použít nástroj Média na administrační nástěnce.

Vkládání obrázku do textu

Vložení obrázku do textu příspěvku nebo stránky se provádí přímo při psaní tlačítkem Mediální soubory.

 

Otevře se okno s přehledem všech obrázků přenesených na stránky a také možnost vložit další obrázky z počítače.

 

Při výběru obrázku je možné nastavit několik základních parametrů v pravém panelu stránky. Jedná se zejména o způsob umístění v textu a chování po kliknutí na obrázek.

Nabídka Zarovnání určuje, zda bude obrázek na stránce umístěn samostatně mimo text, nebo bude vložen tak, že ho bude text tzv. obtékat. V tom případě lze vybrat jeho umístění (vlevo, na střed nebo vpravo).

Nabídka URL odkazu pak nastaví, co se má stát po kliknutí na vložený obrázek takto:

Mediální soubor – zobrazí se obrázek v původní velikosti na samostatné prázdné stránce.

Stránka se zobrazením souboru – zobrazí se obrázek v původní velikosti, ale stránka bude vypadat jako samostatný příspěvek, tzn. že bude zobrazena hlavička webu,

Nahrávám...
Nahrávám...