dnes je 20.6.2024

Input:

WordPress 4: 5. část - Rozšíření stránek pomocí pluginů

6.2.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Obrovská síla redakčního systému WordPress spočívá v jeho snadné rozšiřitelnosti. Díky systému zásuvných modulů (plugin) je možné dodatečně přidávat téměř jakékoliv funkce. Není tak problém doplnit funkce pro formuláře, ankety, pokročilé galerie fotografií, statistiky nebo jednoduchý obchod.

Pluginy může vytvářet kdokoliv a právě díky tomu jich pro WordPress existuje tak velké množství. My je v tomto návodu nebudeme vytvářet, ale pouze se naučíme vyhledat si plugin podle našich potřeb a zapracovat jej do stránek. V současné době je ke stažení více než 35 tisíc rozšiřujících prvků přímo ze stránek worpdress.org.

V nejnovější verzi systému WordPress 4 je práce s pluginy velmi jednoduchá - provádí se přímo z administračního rozhraní. Prvním krokem je najít plugin který potřebujeme, druhým krokem je jeho instalace a nakonec je nutné plugin aktivovat a zapojit do stránek.

Postup instalace a aktivace pluginu si ukážeme na možnosti přidat na své stránky aktuální fotografie ze sociální sítě Instagram. Cílem je zobrazovat náhledy nových fotografií z vybraného instagramového účtu v postranním panelu stránek.

Uživatelské prvky přidávané do postranního panelu se označují jako widgety. Budeme tedy hledat plugin podle klíčových slov „instagram“ a „widget“.

Instalace pluginů probíhá na administrační nástěnce. Přejděte do režimu instalace a zadejte vhodná klíčová slova. Některé pluginy lze vyhledat i podle českých klíčových slov, ale použití angličtiny je určitě vhodnější. V seznamu nalezených pluginů vždy zkontrolujte, zda je

Nahrávám...
Nahrávám...