dnes je 20.4.2024

Input:

WordPress 4: 7. část - Propojení stránek se sociálními sítěmi

13.4.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Modul Jetpack, určený k rozšíření systému Wordpress, nabízí v základní sadě téměř 40 doplňkových funkcí. V tomto článku si popíšeme rozšíření týkající se propojení se sociálními sítěmi.

Základní práce s modulem JetPack

Přehled všech funkcí modulu Jetpack najdete na administrační nástěnce pod záložkou Jetpack. Po kliknutí na tlačítko Nastavení se vypíše seznam dostupných rozšíření. Každé rozšíření je možné vypnout či zapnout – stačí najet myší na řádek a použít tlačítko Aktivovat/Deaktivovat. Z tohoto místa také můžete přejít k nastavení konkrétního modulu.

 

Sdílení a sociální sítě

Modul týkající se sociálních sítí je označen jménem „Sharing“ a nabízí dvě základní funkce. Tou první je možnost propagace každého nového článku na vašich firemních profilech na sociálních sítích a to i s případným komentářem. Druhou funkcí je pak umožnit návštěvníkům vašich stránek upozornit na stránku či příspěvek na svých vlastních profilech sociálních sítí. Například v případě Facebooku se jedná o známé tlačítko „Like“.

Propagace článků na firemním profilu

Propagace nových článků probíhá automaticky při ukládání článku na stránky. Stačí jen v nastavení propojit stránky s vašimi účty. Velmi jednoduše je tak možné ihned při zveřejnění článku zveřejnit odkaz na nový článek na všech sociálních sítí najednou.

Přejděte na administrační nástěnce do záložky Nastavení a najděte nabídku Sharing.

Vyberte si sociální sít, pomocí které chcete propagovat své stránky a klikněte na tlačítko Připoj. Wordpress přejde na autorizační stránku vybrané služby, na které se musíte přihlásit účtem sociální sítě. V našem příkladu se připojujeme k síti Twitter.

Posledním krokem je autorizace nástroje Wordpress ke zveřejňování příspěvků Vaším jménem. Pokud vše proběhlo správně, systém automaticky přejde zpět do administrace Wordpressu a u aktivované sítě

Nahrávám...
Nahrávám...