dnes je 21.4.2024

Input:

WordPress 4: 8. část – Kontaktní formulář

3.7.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Součástí rozšiřujícího balíku Jetpack je systém kontaktních formulářů. Jedná se o rozšíření textového editoru pro příspěvky a články, díky kterému můžete být v kontaktu s návštěvníky svých webových stránek bez nutnosti používat klasickou mailovou komunikaci. Výhodou formulářů Jetpacku je také automatická ochrana proti spamu.

V rámci stránek si můžete vytvořit libovolné množství různých formulářů pro jednotlivé příspěvky či stránky. Jediným omezením však je, že na jedné stránce či příspěvku může být umístěn jen jeden formulář.

Vytvoření a vložení formuláře

Formulář se vkládá pomocí tlačítka „Add Contact Form“ v textovém editoru při vytváření článku. Pokud v editoru tlačítko nevidíte, je nutné aktivovat kontaktní formuláře v nastavení pluginu JetPack.

Základní formulář je vytvořen jako kontaktní, obsahuje tedy 4 položky pro jméno, e-mail, webové stránky a komentář. Vzhled formuláře si však můžete změnit a sestavit si vlastní. Formulář se může skládat až z devíti různých polí (řádků).

Každou položku formuláře si můžete pojmenovat, určit její typ a zadat, zda je její zadání povinné (tzn. že formulář nepůjde bez jejího vyplnění odeslat). Ve formuláři lze zadávat následující typy údajů (field type):

  • Checkbox – zaškrtávací položka (ano/ne)
  • Drop down – rozbalovací menu s výběrem zadaných položek
  • Emailová adresa – jeden řádek textu s kontrolou, zda zadaný text
Nahrávám...
Nahrávám...