dnes je 15.7.2024

Input:

WordPress 4: 9. část – Multimediální rozšíření pluginu Jetpack

10.7.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Rozšiřující balík funkcí Jetpack pro redakční systém Wordpress obsahuje také funkce týkající se multimediálního obsahu. Patří mezi ně zejména Dlaždicové galerie, Carousel a Shortcode Embeds.

Zmíněné funkce nemusí být ve standardní instalaci Jetpacku zapnuty. Proto je nutné je aktivovat na administrační nástěnce Wordpressu v části Jetpack/Nastavení.

Vypnutým funkcí ve výpisu chybí modrý proužek v levé části řádku. Po najetí myši na vybranou funkci se zobrazí tlačítko Aktivovat. Tímto tlačítek pak požadovanou funkci zapnete.

Dlaždicové galerie

Tato funkce rozšiřuje standardní nabídku vytváření vkládaných galerií v příspěvcích a na stránkách. Díky této funkci můžete do článku vložit automaticky vytvořenou mozaiku z fotek vytvořené galerie a to ve třech různých stylech. Galerie se do článku vkládá přímo v editoru pomocí tlačítka Mediální soubory.

Po stisku tlačítka přejdete na nástroj, který umožňuje pracovat s obrázky v článku. Přejděte na část týkající se galerií a vyberte obrázky, které chcete do galerie v článku vložit. Po stisku tlačítka Vytvořit galerii přejdete k poslední části, která obsahuje i nově přidané styly.

Tyto styly najdete v levé části v rozbalovací nabídce Typ.

Vzhled jednotlivých typů galerií je popsán v následujícím obrázku.

Při psaní článku v editoru vypadá galerie vždy stejně, výsledného vzhledu je dosaženo až při zobrazení hotového článku na webu.

Carousel

Další funkcí pluginu Jetpak, která je spojena s obrázky, je funkce Carousel. Díky této funkci je každý obrázek při jeho zvětšení zobrazen přes celé okno a jsou k němu zobrazeny

Nahrávám...
Nahrávám...