dnes je 25.5.2024

Input:

WWW stránky prakticky - 13. část

3.8.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V této lekci si vytvoříme další stránku naší webové prezentace a také nadefinujeme některé styly, které na ní využijeme. Zaměříme se na číslované seznamy a seznamy s odrážkami.

Jak jsme již zvyklí, jako základ pro veškeré nové stránky naší prezentace budeme používat stránku, kterou jsme si uložili pod názvem vzorova_stranka.html. Začneme tedy opět tím, že ji otevřeme pomocí HTML editoru Yugie a hned ji uložíme pomocí nabídky Soubor-Uložit jako. Tentokrát jí dáme název nabidka.html - tak, jak je uveden odkaz u třetího tlačítka shora v navigační části stránky. Nejprve označíme vzorový text a přepíšeme jej vlastním textem - např. Nabídka počítačových kurzů.

Tento text opět zformátujeme jako nadpis (tj. označení  + ikona s číslicí 1).

Na další řádky budeme pod sebe zapisovat jednotlivé typy kurzů. Veškeré tyto řádky označíme. V okně programu přejdeme na záložku Seznamy a výčty a v její liště použijeme označenou ikonu.

Do připraveného textu byl vložen zdrojový kód tzv. neuspořádaného seznamu - značka <ul> a dále značky pro jednotlivé položky seznamu <li>. Je vhodné si zdrojový kód ručně upravit, aby vypadal asi takto:

(obecně - takovéto strukturování později usnadní orientaci ve zdrojovém kódu).

Povšimněte si, že u značky <ul> je uveden parametr type="disc". Tento parametr udává, že odrážky před jednotlivými položkami seznamu budou kolečka. (Zobrazíme si stránku pomocí klávesy F3 do interního

Nahrávám...
Nahrávám...