dnes je 16.6.2024

Input:

WWW stránky prakticky - 21. část

7.12.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Základní internetové stránky jsme tedy vytvořili a nyní se musíme postarat o to, abychom byli viditelní.

Doména a webhosting

Abychom mohli umístit stránky na internet, musíme si nejprve opatřit doménu. Není to velká investice. Doménu můžeme mít dokonce zdarma, což se hodí však spíše pro osobní stránky, než pro stránky firemní. Důvodem je, že jde o tzv. domény 3. řádu, a ty nemívají příliš hezký název. Doménu zdarma můžeme získat na vyhledávacích portálech, jako je Seznam, Centrum, Atlas, Quick apod., kde získáme také malý prostor (kolem 10-20 MB podle dané služby) pro umístění našich stránek (webhosting).

Pro firemní stránky bychom pak měli volit doménu 2. řádu, kdy naše webová adresa bude ve tvaru www.firma.cz. V současné době je cena za registraci kolem 200 Kč.

Další možností je také registrace domény EU, kde cena je kolem 150 Kč, případně tzv. generické domény (s koncovkou COM, ORG, NET, BIZ, INFO, NAME) za cenu kolem 140 Kč. Registraci takové domény můžeme provést třeba přes http://www.forpsi.com/ nebo http://www.domeny.cz/.

Pro umístění internetových stránek dále potřebujeme prostor na serveru poskytovatele, tzv. webhosting. I zde jsou ceny velmi

Nahrávám...
Nahrávám...