dnes je 7.7.2022

Input:

Zoner Callisto: Firemní kalendář

13.11.2006, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pomocí programu Zoner Callisto si můžeme bez problémů vytvořit vlastní kalendář, ať již firemní nebo privátní. Potřebujeme k tomu pouze 1-12 zdařilých fotografií.

Fotografie, které jsou vhodné pro kalendář, si nejprve připravíme do složky na pevném disku. Pro některé typy kalendáře můžeme využít až 12 fotografií. Je vhodné, aby naše fotografie měly stejnou orientaci – tj. buď všechny na výšku nebo na šířku.

Ke snadnému vytvoření kalendáře nám dopomůže průvodce. Spustíme jej z nabídky SouborNový podle průvodce.

V prvním kroku průvodce nastavíme složku, kde jsou umístěné fotografie. Zobrazí se jejich miniatury. Pomocí zaškrtávacího pole označíme, které fotografie se použijí.

Po stisknutí tlačítka Další se zobrazí druhé dialogové okno průvodce, kde volíme typ dokumentu – v našem případě Kalendář. Pokračujeme tlačítkem Další.

Třetí dialogové okno průvodce umožňuje volbu formátu stránky. K dispozici jsou formáty A3 – A6, letter, legal, standardní fotografické formáty 9x13,10x15, 13x18 a uživatelský formát. Dále se zde nastaví okraje a orientace stránky. Při nastavení okrajů myslíme již na to, že do kalendáře nahoru doplníme letopočet, dolů třeba reklamu firmy – takže horní a dolní okraje ponecháme širší.

Čtvrté dialogové okno slouží pro výběr šablony kalendáře a nastavení kalendářních dat.

Nahrávám...
Nahrávám...