dnes je 20.6.2024

Input:

Zoner Callisto: Katalog - texty a obrázky

15.2.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulé lekci jsme si vysvětlili postup při vytvoření zdrojové stránky katalogu. Nyní budeme pokračovat ve vytvoření obsahu katalogu.

Materiály ke stažení:

07_03priklad.zmf (stav práce na konci minulé lekce, nemusíte stahovat, pokud jste si minule uložili)
07_04priklad.zmf
07_04materialy.zip (složka s obrázky a texty pro katalog)

Náhled výsledné práce byl připojen k minulé lekci (ve formátu PDF).
Otevřeme soubor, který jsme rozpracovali v minulé lekci.
V levém dolním rohu okna je ovládací prvek pro manipulaci se stránkami:

Pomocí ikonky M přepínáme mezi zobrazením vzorové stránky a reálných stránek dokumentu. Nyní se zobrazují reálné stránky - poznáme to podle údaje 1/1 - tj. první stránka z celkového počtu 1. Nalevo a napravo od této oblasti nalezneme dvě ikony se znaménkem +. Ty slouží pro přidání stránky na začátek nebo na konec dokumentu - použijeme je v okamžiku, kdy budeme potřebovat přidat další stránku katalogu.

Zpracujeme nejprve aktuální první stránku katalogu. Využijeme toho, že se zobrazují vodicí linky, které jsme vytvořili na vzorové stránce. Text a obrázky by měly být rozloženy takto:

Vytvoříme tedy nejprve pomocí nástroje Odstavcový text rámeček pro text, umístěný vlevo. Velikost písma nastavíme na 12 bodů. Ze složky s materiály, která je součástí této lekce, otevřeme soubor texty.doc. Označíme text vztahující se k prvnímu telefonu a pomocí CTRL+C jej zkopírujeme do schránky. Přepneme do rozpracovaného souboru katalogu a vložíme text do textového rámu.
Zapneme znovu nástroj Odstavcový

Nahrávám...
Nahrávám...