dnes je 15.7.2024

Input:

Zoner Callisto: Nápis s piktogramem I.

4.1.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Graficky působivé je, když do firemního nápisu můžeme zapracovat prvek, který odpovídá nějakým způsobem činnosti firmy. Ukážeme si, jak z písmene vytvoříme symbolický obrázek – piktogram.

Zpracujeme si návrh firemního štítu, který bychom mohli umístit např. na výkladní skříň provozovny.

Příklad 1 – CYKLOSERVIS

Písmeno O v nápise využijeme k tomu, abychom z něj vytvořili kolo. Nápis by měl tedy potom vypadat jako v našem příkladu 07_01nahled.pdf.

Abychom měli na zpracování nápisu více místa, nastavíme stránku pomocí nabídky SouborNastavení dokumentu – (karta Formát) Na šířku. Přejdeme v tomto dialogovém okně na kartu Síť a nastavíme zde hustotu 5 mm (vertikálně i horizontálně), zaškrtneme políčko Zobrazit síť, políčko Uchycovat ponecháme neoznačené. Síť bude v tomto případě užitečná pro přesnou práci s objekty.

Pro účely nápisu bude vhodné baculaté písmo, aby písmeno O, se kterým budeme dále pracovat, mělo přibližně tvar kruhu. Nastavíme si předem vhodné písmo pomocí panelu Text.

Nápis pořídíme pomocí nástroje Umělecký text (ikona s písmenem A). Na jeho velikosti v tomto okamžiku nezáleží. Po ukončení psaní tento textový objekt umístíme do levého horního rohu dokumentu a šikmým tažením za rohový úchyt jej zvětšíme tak, aby optimálně vyplnil šířku stránky.

Nápis ponecháme označený a pomocí pravého tlačítka myši vybereme z paletky na dolním okraji okna vhodnou barvu. Poté nápis převedeme na křivky (ObjektyPřevést na křivky nebo klávesová zkratka CTRL+Q) – to se na první pohled neprojeví, ale je to nutné z

Nahrávám...
Nahrávám...