dnes je 21.4.2024

Input:

Zoner Photo Studio 18: Vytváříme video z fotografií

30.10.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jednou z novinek ve fotoeditoru a správci fotografií Zoner Photo Studio 18 je vytváření videa ve vysokém rozlišení (HD) na základě vašich fotografií. Namísto běžné prezentace fotografií tak můžete vyrobit jedno video doplněné hudebním podkresem a pak jej přehrávat přátelům u televizoru nebo ho sdílet na internetu.

Nová funkce pro vytvoření videa z fotografií není však určena ke zpracování časosběru, série snímků nebo populárního „timelapse“ videa. To zatím Zoner Photo Studio neumí. Na druhou stranu pro zachycení vzpomínek na dovolenou se tato funkce hodí báječně.

Výběr fotografií a základní nastavení videa

Začněte tím, že si vyberete fotografie, ze kterých chcete video vytvořit. Pro tento účel nejsou vhodné portrétové snímky, protože výsledné video je v podstatě o střídání fotografií, které se nějakým způsobem posouvají ve vymezeném obdélníku.

Po přepnutí do složky, ve které máte připraveny fotografie do videa, zavolejte funkci Vytvořit > Video. Zobrazíte si ji buď po stisku tlačítka Menu, které se v Zoner Photo Studio 18 objevuje v levém horním rohu coby náhrada za klasickou programovou nabídku, nebo po stisku tlačítka Vytvořit na pravé straně okna programu.

Rozhraní Zoner Photo Studia se změní a nabídne přidání buď všech fotografií v aktuální složce, nebo pouze těch označených. Stiskněte proto jedno z nabídnutých tlačítek.

Jakmile jsou fotografie přidány, objeví se náhled videa, který si můžete okamžitě přehrát. Pod náhledem je časová osa s přidanými fotografiemi. Pro změnu jejich pořadí stačí, abyste je prostě myší přetáhli, jak potřebujete.

V pravém bočním panelu je sekce Možnosti. Zde máte možnost upravit výsledné rozměry videa. Standardně je připraveno rozlišení 1920 x 1080, tedy Full HD a zřejmě nebudete mít důvod jej měnit, stejně jako vysokou kvalitu nebo počet snímků za sekundu, jenž je ve výchozím stavu nastavený na 30. Někdy si možná změníte pozadí videa z výchozí černé na jinou. Stačí klepnout na obdélník s náhledem barvy.

Doplnění hudebního podkresu

V pravé části rozhraní pro přípravu videa, je položka Hudba. Tlačítkem se symbolem + zde přidáte hudební podkres k vytvářenému videu. Může to být jakýkoli zvukový soubor ve formátu MP3, WAV nebo AAC. Ihned po

Nahrávám...
Nahrávám...