NaPočítači.cz LIVE

 

 

 

PLATEBNÍ METODY
Platební metody

 

Spolupracujeme

 

Nejnovější

Přímé barvy

16.7.2019, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
V samostatném článku jsme se věnovali základním barevným modelům určeným jak pro zobrazování barev na obrazovce (model RGB), tak k tisku na papír a další předměty (model CMYK). Vynechali jsme přitom ale celou jednu skupinu barevných modelů - tzv. přímé barvy.
více

CorelDRAW: Tiskneme vizitky

9.7.2019, Alexander Šafařík-Pštrosz, Zdroj: Verlag Dashöfer
Program CorelDRAW je mocným nástrojem pro tvorbu veškeré grafiky. V případě, že jsme jen tvůrcem podkladů pro výrobu, vystačíme si se znalostí správného nastavení standardního tiskového PDF, případně vhodné volby formátu např. pro laser, plotr, apod. Jestliže…
více

Volání ze Skype na mobily a pevné linky

2.7.2019, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
Všeobecně se ví, že uživatelé služby Skype si mohou vzájemně zdarma volat, chatovat či zasílat soubory. Již méně je známo, že Skype podporuje i volání na klasická telefonní čísla, a to jak na mobily, tak na pevné linky.
více

Podmíněné formátování v Excelu: Datové pruhy

25.6.2019, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
Podmíněné formátování je známé jako nástroj umožňující automatické obarvení buněk splňujících určitou podmínku (např. rovných nějaké hodnotě, větších než nějaká hodnota apod.). V nabídce pro zadání podmíněného formátování ale najdeme i tři jeho méně známé typy…
více

Windows 10: May 2019 Update

18.6.2019, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
Koncem května vyšla nová verze Windows 10 s označením May 2019 Update (verze 1903, sestavení 18362), která pokračuje v tradici průběžného obohacování systému Windows 10 o nové funkce.
více
Nejčtenější

On-line kurz internetového marketingu: Prověření znalostí z 8. a 9. lekceGarance

16.8.2011, Ing. Marek Laurenčík, Zdroj: Verlag Dashöfer
Jaké údaje lze sledovat na úvodní stránce Google Analytics? Co jsou to konverze? Kde a jak se určují? Jaké hlavní zdroje návštěvnosti lze sledovat? Lze zjistit, kolik stránek vašeho webového prostoru návštěvník navštívil? Kde a jak? Co je to konverzní poměr? ...
více
Zámek

Čárové kódy EAN

25.7.2017, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
EAN kód (European Article Number) je číselný kód sloužící k celosvětově jednoznačné identifikaci výrobků. Používá se jak v maloobchodě, tak ve velkoobchodě. Nejčastěji se na obalech výrobků setkáme s třináctimístným kódem EAN-13. U výrobků s malými rozměry, na…
více

On-line kurz internetového marketingu: Řešení úkolu z 9. lekceGarance

16.8.2011, Ing. Marek Laurenčík, Zdroj: Verlag Dashöfer
Na konci deváté lekce jsme si dali za úkol nastavit komplet GA na své stránky a sledovat konkrétní údaje. Pravděpodobně ještě neuplynul příslušný časový úsek, potřebný k provedení analýzy a dalších opatření, ale pár slov o tomto úkolu si uvést můžeme.
více
Zámek

PDFsam Basic: Nástroj pro úpravu souborů PDF

23.4.2019, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
PDFsam Basic je program pro úpravu dokumentů PDF na úrovni celých stránek. Především pomocí něho můžeme PDF dokumenty spojovat či naopak rozdělovat.
více

Srovnání poštovních klientů

14.10.2016, Ing. Pavel Durčák, Zdroj: Verlag Dashöfer
Elektronická pošta je typickou službou typu klient-server. Na chod samotného poštovního serveru většinou nemáme žádný vliv, ale můžeme si vybrat, jakým způsobem budeme k obsahu naší e-mailové schránky přistupovat. Možnosti jsou v zásadě dvě: buď pomocí…
více
O ČEM SE MLUVÍ
SEMINÁŘE - AKTUÁLNÍ NABÍDKA

Excel 2016 - Citlivostní analýza - 1. díl
Veličiny závisejí jedna na druhé. Zkoumání vztahů mezi veličinami se zabývá tzv. citlivostní analýza. Pavel Durčák Vám představí čtyři nástroje citlivostní analýzy, s nimiž je možné pracovat v Excelu 2016. V první části praktického videokurzu se naučíte pracovat se scénáři a nástroji Tabulka dat a Hledání řešení.

Pracujeme se Zoner Photo Studio X - 1. díl
Zoner Photo Studio patří mezi populární programy pro úpravy fotografií. S Pavlem Durčákem se naučíte s touto aplikací pracovat. V první části praktického video kurzu se seznámíte s pracovním prostředním Zoneru. Naučíte se do něj nahrávat či importovat obrázky a katalogizovat je.

Zvládáme geografické informační systémy s QGIS - 1. díl
Geografické informační systémy (GIS) umožňují práci s údaji, jež se týkají různých geografických objektů. Pavel Durčák Vám přestaví bezplatnou aplikaci QGIS, která práci s daty GIS umožňuje. V první části praktického video kurzu zvládnete princip práce s geografickými údaji a osvojíte si práci s programem QGIS.

 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: