dnes je 16.6.2024

Input:

CorelDRAW: Adventní kalendář

12.12.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Vánoce se rychle a jistě blíží, proto si v dnešním tutoriálu vyzkoušíme předmět s vánoční tématikou, budeme vytvářet adventní kalendář. Najdeme si podklad, budeme ho importovat a dále přidávat grafiku, jako jsou okénka, text atd.

Naším prvním krokem bude importování podkladového obrázku, třeba vlastní fotografii s vánočním motivem. Zvolíme Soubor- Importovat a vybereme námi požadovaný obrázek. Umístíme ho volně do dokumentu a v případě potřeby zmenšíme. Pro lepší orientaci stiskneme klávesu P, díky které se obrázek vystředí doprostřed dokumentu/okna.

Rozmyslíme si, jak umístíme okénka na podkladový obrázek, můžeme je rozmístit systémem 3x8 okének nebo raději 4x6 okének. Vytvoříme Obdélník s rozměry 30x25mm.

 

Panelu vlastností se nachází Zaoblenost rohů. Touto úpravou zaoblujete rohy obdélníku, mohou být zaobleny nezávisle, proto jsou v panelu vlastností znázorněny všechny 4 rohy. Nastavíme ve všech 4 okénkách číslo 50, všimněme si, že napravo od těchto okének je zámek, který když je uzavřen, číslo se nám zvyšuje/snižuje u všech okének najednou (nemusíme tedy nastavovat okénka jednotlivě. Po tomto kroku zvolíme v Panelu vlastností poslední ikonku, tedy Převést na křivky. Nástrojem tvar vybereme dva uzly, buď dva nejvíce nalevo, nebo napravo. V Panelu vlastností zvolíme funkci Rozdělit křivku a poklepáním na jeden z bodů, odstraníme ze zaobleného obdélníku jednu stranu.

 

Nyní si obdélník přesuneme na podkladový obrázek, abychom měli lepší výslednou představu, v Panelu vlastností zvolíme širší tloušťku obrysu, zvolil jsem přednastavených 1,411 (doporučuji upravit na nějaké smysluplné číslo) a ve Stylu obrysu zvolíme vhodný tečkovaný nebo čárkovaný.

Barvu obrysu zvolíme bílou (klepneme pravým tlačítkem myši na barvu

Nahrávám...
Nahrávám...