dnes je 22.5.2024

Input:

CorelDRAW: Dres

26.11.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnes si vyzkoušíme, jak vytvořit grafiku například na fotbalový dres. Číslo, znak, příjmení, sponzoři atd.

Spustíme CorelDraw. Nejdříve si vytvoříme nárys dresu, později budeme vkládat znak a přidávat další doplňky. Vytvoříme si vertikální Vodicí linky (myší táhneme pravítko do pracovního okna), v levém horním rohu v Panelu vlastností nastavujeme jejich umístění.

Rozmístíme vodicí linky na 50, 95, 115, 150, 200, 235, 255 a 300mm. Horizontální vodicí linky umístíme na 250, 190, 170 a 50. Na Panelu vlastností aktivujeme magnetickou funkci vodicích linek.

Vznikne nám síť vodicích linek, v kterých jsou již body pro obrys našeho dresu, stačí je propojit nástrojem Ruční režim.

V horní části zbyl prostor, kam umístíme oblouk. Vytvoříme ho z Elipsy, kterou v Panelu vlastností změníme na Oblouk a změníme ji na křivky.

 

Poté ji přiložíme ke zbytku dresu, označíme jak oblouk, tak dres, v Panelu vlastností zvolíme Kombinovat (CTRL+L) a pomocí nástroje Tvar umístíme body oblouku na body dresu.

Jestli jsme vše správně udělali, zjistíme jednoduše, dresu půjde přiřadit barevná výplň. Můžeme vyzkoušet některou z texturových výplní nebo například variantu, kdy dres bude mít jednotnou výplň a přes celý dres budou čáry. Zvolíme tedy barvu, např. černou, a vytvoříme bílou čáru. V Panelu vlastností nastavíme Odsazení posunu na 20mm, tak jak známe z předchozích tutoriálů. Čáru nakopírujeme a klávesovými šipkami rozmístíme po 20ti milimetrech.

Nyní zvolíme Soubor-Importovat a vyhledáme si znak nějakého týmu. Předpokládejme, že znak je na neprůhledném pozadí, které chceme odstranit/zprůhlednit. Na znak tedy 2x poklepeme levým tlačítkem myši. Zapne se aplikace Corel-Photopaint, v kterém zvolíme v horní nabídce Objekt-Vytvořit-Z pozadí, vlevo v druhém kontejneru shora vybereme nástroj Maska - Kouzelná hůlka a

Nahrávám...
Nahrávám...