Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

CorelDRAW: Inteligentní výplň při tvorbě loga

30.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Program CorelDRAW nabízí několik velice praktických nástrojů, jejichž použití však nemusí být na první pohled úplně jasné. Jedním takovým nástrojem je Inteligentní výplň, neboli smart fill tool. V jakémkoli místě, které je vizuálně uzavřené, vytvoří jedním kliknutím nový skutečně uzavřený a vyplněný objekt. Funkci tohoto nástroje žádný jiný nástroj nenahradí, využijeme ho např. při vytváření log, vektorových piktogramů anebo kreslení (obličej, postava).

V prvním příkladu vytvoříme nejprve tři kruhy Nástrojem Elipsa (Ctrl při tažení myší, rozkopírování). Jakmile vznikne oblast, kde se kříží křivky, máme k dispozici prostor, do kterého můžeme klepnout Nástrojem Inteligentní výplň. Tato místa jsou vyznačena červenými křížky.

Z těchto možností využijeme pravé horní protnutí dvojice elips, které později poslouží jako list. Inteligentní výplň se tvoří automaticky ve výchozí šedivé barvě, kterou lze kdykoliv snadno změnit. Buď ihned v Panelu vlastností, anebo později dodatečně pomocí Palety barev.

Pravý horní kruh již nepotřebujeme a můžeme tedy odstranit (Delete). Nyní klepneme Nástrojem Inteligentní výplň do vykousnutého kruhu, vznikne tak objekt, který nám poslouží jako jablko. Odstraníme zbytečné objekty, obrysy, přiřadíme barevné výplně a listy odsadíme. Motiv je na světě.

Na listech si můžeme předvést další využití Nástroje Inteligentní výplň, z pětice lístků vytvoříme nové logo. Prvním krokem bude systematické a symetrické rozkopírování. Už toto by nám mohlo posloužit jako logo, my si ale mezi lístky vytvoříme mezery. Přiřadíme tedy obrysovou linku- červená barva. Aby Nástroj Inteligentní výplň zafungoval, jak má, musíme Převést obrysy na objekt. To provedeme buď přes nabídku Objekt, (dříve

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: