dnes je 12.7.2024

Input:

CorelDRAW: Logo Nike

17.8.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnešní díl budeme věnovat tvorbě loga společnosti Nike, původně výrobci sportovní obuvi, firmou se zajímavou historií, která se datuje již od počátku 70. let 20. století. Název je odvozen od jména řecké bohyně vítězství Níké, která se ve snu zjevila jednomu ze zakladatelů tohoto sportovního giganta.

Po spuštění CorelDraw a volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Nejprve můžeme importovat (Ctrl+I) níže přiložený obrázek loga, který poslouží jako podklad. Vytvoříme nástrojem Elipsa kruh - přidržením Ctrl během tažení a velikost upravíme tak, aby korespondovala s velikostí kruhu v logu. Dále aktivujeme nástroj Mnohoúhelník a v Panelu vlastností zvolíme Počet vrcholů 3. Trojúhelník, který tažením vytvoříme, převedeme na křivky (Ctrl+Q) a za pomoci nástroje Tvar a Panelu vlastností poupravíme tvar - podrobnější popis následuje ihned po obrázku.

Za aktivovaného nástroje Tvar označíme všech 6 uzlů a v Panelu vlastností zvolíme ikonu Převést na křivku (1). Tři rohové uzly odstraníme a zbylé tři označíme a zvolíme typ uzlu Symetrický (2). Klávesovými šipkami můžeme manipulovat s táhly uzů a postupně se přibližovat k výslednému tvaru. Bude však třeba uzly ještě přidat, to provedeme např. označením uzlu a klepnutím na zelenou ikonku + (uzel se vytvoříme přesně mezi označeným a vedlejším uzlem). Manipulací s uzly, respektive jejich táhly doladíme tvar.

Panelu

Nahrávám...
Nahrávám...