dnes je 29.5.2024

Input:

Excel 2007: Kontingenční tabulky - 7. část

7.2.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Budeme se zabývat úpravou vzhledu kontingenční tabulky.

Dosud jsme pracovali s kontingenčními tabulkami pouze jako s daty, aniž bychom využívali formátování. Vhodným formátováním lze (nejen) kontingenční tabulku ještě více zpřehlednit.

Nejrychlejším způsobem, jak tabulku upravit,  je opět využití nabídky Nástroje kontingenční tabulky – Návrh.

Pro rychlou úpravu tabulky využijeme kartu Styly kontingenční tabulky. Tlačítkem (označeným červenou šipkou) můžeme zobrazit galerii stylů, které jsou rozdělené do skupin (světlá, středně sytá, tmavá). Styl zvolíme myší. První náhled v galerii je označen jako styl „žádný“ – tuto volbu můžeme naopak použít pro odstranění nevhodně aplikovaného stylu. Jestliže galerii rozbalíme, na jejím konci najdeme příkaz Nový styl kontingenční tabulky, kterým vyvoláme dialogové okno:

Pro styl si můžeme vytvořit vlastní pojmenování, které zapíšeme do pole Název. Potom  označíme prvek ze seznamu Prvky tabulky a stiskneme tlačítko Formát. Zobrazíme tím dialogové okno, které umožní vzhled písma, ohraničení a výplně pro vybraný prvek (v seznamu jej po nastavení vlastností uvidíme tučně). Současně v náhledu můžeme sledovat, jak bude styl vypadat. Případně můžeme zpracovaný styl nastavit jako výchozí pro daný dokument  (zaškrtávací políčko dole). Náhled stylu se potom bude zobrazovat

Nahrávám...
Nahrávám...