dnes je 2.3.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Domů - Podmíněné formátování – 1. část

26.9.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V našich lekcích se zabýváme technikou ovládání Excelu - verze 2007 a v této lekci se zaměříme na problematiku Podmíněného formátování, které doznalo celkem významných změn.

Jak tedy již vyplývá z nadpisu, nástroje pro Podmíněné formátování nalezneme v nabídce Domů.
Karta pro Podmíněné formátování nám zobrazí následující nabídku.

Téměř každý z příkazů - jak naznačuje trojúhelníková šipka, má svou podnabídku. Důležitý je zejména příkaz Zvýraznit pravidla buněk, jehož podnabídka vypadá takto:

Prvé čtyři příkazy umožňují volbu matematických porovnávacích operátorů, a to jak v rámci číselných hodnot, tak i hodnot textových.
Můžeme vyzkoušet na naší tabulce - soubor 07_20priklad.xls, jak tyto operátory využijeme.
Prvním krokem, který vždy musíme udělat, je samozřejmě označení sloupce nebo oblasti, kde chceme aplikovat některou z podmínek.
Můžeme např. označit sloupec D - částka a zvolíme podmínku Větší než. Zobrazí se dialogové okno pro nastavení podmínky.Zadáme číselnou hodnotu a ze sousedního seznamu stačí vybrat některý s přednastavených formátů. Pokud nám formát nevyhovuje, můžeme potvrdit položku Vlastní formát, která vyvolá klasické dialogové okno Formát buňky. To nám umožní si nastavit individuálně formát pro buňky, které vyhovují zadané podmínce.

Zajímavé a užitečné je, že přímo v listě vidíme, jaký bude vzhled zformátovaných buněk, a to ještě před tím, než

Nahrávám...
Nahrávám...