dnes je 22.7.2024

Input:

Office 2013: Práce s hypertextovými odkazy

25.11.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při práci s aplikacemi kancelářské sady Office se občas vyskytne situace, kdy by bylo vhodné mít možnost přejít na jiné místo vytvářeného dokumentu, do jiného dokumentu téže nebo i jiné aplikace, případně na určitou webovou stránku či e-mailovou adresu. K tomu slouží hypertextové odkazy (platí pro Excel, Word, PowerPoint, Outlook). Práce s hypertextovými odkazy je v těchto aplikacích velmi podobná.

Hypertextový odkaz vytvoříte v aktuálním dokumentu některé z uvedených aplikací kancelářské sady Office tak, že vyberete text či obrázek, ke kterému jej chcete přiřadit, nebo umístíte kurzor tam, kam chcete odkaz vložit pod samostatným názvem.

Poté proveďte na kartě VLOŽENÍ ve skupině Odkazy volbu Hypertextový odkaz (lze použít i klávesovou zkratkou Ctrl+K). Otevře se dialogové okno Vložit hypertextový odkaz.

Pokud chcete pomocí odkazu přejít do jiného dokumentu, na panelu Odkaz na klepněte na tlačítko Existující soubor nebo webová stránka. Do rozevíracího pole Adresa zadejte adresu, na kterou chcete vytvořit odkaz, nebo rozbalte rozevírací seznam Oblast hledání, přejděte na požadovanou složku, najděte soubor a označte jej. Do pole Zobrazený text případně zapište svůj název odkazu. Po potvrzení volby tlačítkem OK bude do cílového dokumentu vložen hypertextový odkaz, zvýrazněný barevně, podtržením, při ukázání kurzorem se zobrazí bublina s adresou cílového souboru.

Chcete-li pomocí odkazu přejít na konkrétní místo jiného dokumentu, vložte do něj nejdříve na tomto místě záložku (v aplikaci Word příkaz Záložka na kartě VLOŽENÍ ve skupině Odkazy) a uložte jej. Poté postupujte stejně jako v předešlém případě, ale po vybrání příslušného souboru v okně klepněte na tlačítko Záložka, vyhledejte požadovanou záložku a potvrďte tlačítkem OK.

Jak již bylo zmíněno, odkazovat se můžete také na existující webové stránky (například při prezentaci vaší firmy pomocí PowerPointu můžete snadno přejít na její webové stránky). Pro nastavení takového odkazu postupujte opět tak, jak bylo popsáno, s tím rozdílem, že ve

Nahrávám...
Nahrávám...