dnes je 15.7.2024

Input:

PowerPoint 2007: Jak začít

13.5.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Spustíme program PowerPoint. Prezentaci můžeme založit několika způsoby.

Po spuštění programu PowerPoint se zobrazí automaticky první (úvodní) snímek prezentace. Můžeme rovnou pokračovat tím, že do něj zapíšeme text a potom budeme přidávat další snímky a naplňovat je vlastním obsahem.

Další možností je začít tlačítkem MS Office:

Potvrzením příkazu Nový se zobrazí dialogové okno:

V levém sloupci vidíme rozčleněné šablony. Základní volbou je Prázdné a nedávné – Prázdná prezentace. Stačí potvrdit tlačítko Vytvořit. Tím založíme novou prezentaci, která obsahuje pouze jediný úvodní snímek. Můžeme jej upravit – naplnit vlastním obsahem a potom pokračovat přidáváním dalších snímků. (Tento postup použijeme, jestliže máme již otevřenou nějakou prezentaci a chceme založit další novou).

V levém sloupci Šablony jsou i jiné možnosti. Ten, kdo se nechce pouštět do vlastních grafických úprav, může například zvolit kategorii Nainstalované šablony (pak se zobrazí dialogové okno se šablonami, které jsou k dispozici na našem počítači a z nich potvrdíme požadovanou). V kategorii Nainstalované motivy si můžeme vybrat některý z motivů, které se ukáží v prostřední části dialogového okna.

Další možností je ve sloupci Šablony využít některou z kategorií Microsoft Office Online – to předpokládá připojení počítače na internet. Je zde např. kategorie Prezentace, kde najdeme prezentace s přednastaveným obsahem. Takovou prezentaci potom již můžeme libovolně měnit – do snímků zapisovat vlastní texty, doplňovat snímky s dalším specifickým obsahem, případně naopak odstraňovat snímky, pro které bychom neměli náplň.

My použijeme jinou možnost, která možná není tak typická, ale za to

Nahrávám...
Nahrávám...