dnes je 12.7.2024

Input:

PowerPoint 2007: Vložení videa

5.1.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V naší prezentaci, jejímž obsahem je návod pro práci v PowerPointu jsme se dostali ke snímku s nadpisem Vložení videa.

V předchozích dílech výkladu jsme byli zvyklí, že součástí výkladu byl také příklad se snímkem, ve kterém se zobrazoval daný obsah. Tentokrát tomu tak nebude, a to ze dvou důvodů:

  1. Videosoubory nejsou součástí prezentace, ale jsou do ní pouze vloženy jakožto odkaz na vlastní soubor videa. V praxi z toho vyplývá, že musíme dbát na to, abychom prezentaci i videosoubor měli ve stejné složce. V případě přemístění na jiný počítač musíme přemístit celou tuto složku, jinak by video nefungovalo.
  2. Videosoubory jsou datově  značně objemné, proto nepřipojujeme ani ukázku videosouboru pro Vaše vlastní vyzkoušení. Pro vyzkoušení tedy použijte svůj  vlastní videosoubor ve formátu AVI nebo MPG (MPEG), případně video v tomto formátu zkuste vyhledat na internetu. Podporovány jsou také formáty ASF nebo WMV. Přitom je třeba přihlédnout k obecnému faktu - pro správné přehrávání videa musí být na počítači nainstalovány odpovídající verze kodeků (proto se můžeme setkat s tím, že na svém počítači soubor bez problémů přehrajeme, ale nemusí tomu tak být na počítači kolegy).

Vložení videa do prezentace se nám může hodit v řadě případů – například přednášku potřebujeme doplnit instruktáží, v případě prezentace výrobku video ozřejmí jeho funkčnost apod.

Samotný úkon vložení je více než jednoduchý – použijeme nabídku Vložení – Mediální klipy – Film:

V dialogovém okně Vložit video nalistujeme soubor s videem (jak jsme si

Nahrávám...
Nahrávám...