dnes je 24.6.2024

Input:

PowerPoint2007: Graf

11.11.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Grafy budou v prezentacích nesporně představovat důležitý prostředek. Grafem můžeme prezentovat názorně různé přehledy, výsledky apod.

V naší rozpracované prezentaci budeme pracovat se snímkem nadepsaným Graf. Prvním krokem, který provedeme, bude změna rozložení snímku (nabídka Domů, karta Snímky, příkaz Rozložení – z jeho nabídky vybereme Nadpis a obsah).

Uprostřed snímku se zobrazí známá skupina ikon, stiskneme ikonu Vložit graf, která je na obrázku označena šipkou:

Zobrazí se dialogové okno, ve kterém označíme typ grafu s přihlédnutím k tomu, jaké údaje budeme prezentovat. Nejběžnějším typem grafu bývá Sloupcový, Spojnicový nebo Výsečový.

Dialogové okno potvrdíme tlačítkem OK.

Okno se rozdělí na dvě poloviny. Nalevo vidíme náhled grafu, napravo se otevře tabulka v programu MS Excel, do které budeme zadávat údaje pro graf.

Nejprve musíme zpracovat tabulku, ze které bude graf čerpat data pro zobrazení. Do přednastavené tabulky budeme zapisovat naše vlastní údaje.

Přitom samozřejmě můžeme podle potřeby využívat postupně i další sloupce nebo řádky mimo předvyplněnou oblast.

Hotová tabulka může vypadat takto:

Nyní můžeme již pravou část okna – tj. program Excel zavřít (klasicky křížkem v pravém horním rohu okna). Okno programu PowerPoint se vrátí do své původní velikost a následující úpravy grafu již

Nahrávám...
Nahrávám...