dnes je 22.5.2024

Input:

Překladové slovníky do cizích jazyků

11.11.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Představte si, že pracujete ve Word např. s anglickým či německým textem a nevíte, co určité slovo znamená.

Stačí slovo označit a klepnout na něj pravým tlačítkem myši. Potom z místní nabídky vyberete příkaz Přeložit a hned se zobrazí v podokně úloh možnosti překladu (příklad Word2013_Preklad.docx).

 

Z obrázku je vidět, že se nemusí jednat jen o překlad z angličtiny (němčiny) do češtiny, ale i o překlad opačný, tedy z češtiny do angličtiny nebo němčiny (políčka Přeloží slovo nebo větu Z a Do).

Vlastní práce se slovníky

Představte si, že nyní pracujete s určitým dokumentem a potřebujete přeložit z angličtiny do češtiny některá slova, část dokumentu nebo celý dokument. Kromě výše popsaného postupu využívajícího volby Přeložit dostupné z místní nabídky lze využít ikonu Přeložit na kartě REVIZE ve skupině Jazyk.

Klepnutím na volbu Zvolit jazyk překladu nastavte pomocí rozbalovacích tlačítek Přeložit z jazyka a Přeložit do jazyka jazyky, mezi kterými chcete překládat.

Samotný překlad můžete provést třemi způsoby.

Překlad celého dokumentu

  1. Klepněte na ikonu Přeložit na kartě REVIZE a vyberte volbu Přeložit dokument [z jazyka (dle nastavení) do jazyka (dle nastavení)].
  2. Word se zeptá, zdá má být dokument odeslán na internetovou stránku služby Microsoft Translator – potvrďte tlačítkem Odeslat.
  3. V internetovém prohlížeči se zobrazí výsledek překladu. Pomocí ikonek u textu Zobrazení můžete nechat zobrazit pro kontrolu i původní text.

Překlad vybraného textu

  1. Označte slovo nebo několik slov, které chcete přeložit.
  2. Klepněte na ikonu Přeložit na kartě REVIZE a vyberte volbu Přeložit vybraný text.
  3. Zobrazí se podokno Zdroje informací s přeloženým textem, stejně jako kdybyste zvolili volbu Přeložit dostupnou z místní nabídky.

Jinak si ještě všimněte políček Z a Do pod textem Přeloží slovo nebo větu. Zde můžete změnit jazyk, ze kterého překládáte i do kterého překlad chcete udělat.

Slovo, které chcete přeložit, můžete také zadat přímo

Nahrávám...
Nahrávám...