dnes je 14.6.2024

Input:

Prohlížeče dokumentů vytvořených v Office 2013

27.1.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Užitečnou pomůckou pro uživatele aplikací sady Microsoft Office a dokumentů jejím prostřednictvím vytvořených mohou být prohlížeče jednotlivých aplikací. Jedná se o programy, které umožňují otevírat, prohlížet a tisknout dokumenty, vytvořené odpovídajícím aplikacemi, aniž by tyto aplikace byly na počítači instalovány.

Neumožňují však – jak vyplývá z názvu prohlížeč – dokument editovat, upravovat a ukládat nebo vytvářet nové dokumenty. Pro sadu Office 2013 jsou k dispozici čtyři prohlížeče základních aplikací.

Word Viewer

Tento prohlížeč umožňuje zobrazování, tisk a kopírování dokumentů aplikace Word, přestože není nainstalována. Umožňuje otevírat dokumenty aplikace Word 2013 a dokumenty vytvořené všemi předchozími verzemi aplikace Microsoft Word pro systém Windows a Microsoft Word pro systém OS X. Kromě dokumentů aplikace Word (soubory s příponou DOC, DOCX, DOT apod.) lze také otevírat soubory uložené ve všech hlavních běžně používaných formátech (Rich Text Format – soubory s příponou RTF, Text – soubory s příponou TXT, Formát webových stránek – soubory s příponou HTM, HTML, MHT, MHTML, WordPerfect 5.x – soubory s příponou WPD, WordPerfect 6.x – soubory s příponou DOC, WPD, Works 6 až 9 – soubory s příponou WPS, XML – soubory s příponou XML).

Pomocí prohlížeče Word Viewer lze prohlížet, tisknout a kopírovat obsah dokumentů do jiných programů. Nelze však upravit otevřený dokument, uložit jej nebo vytvořit nový dokument.

Excel Viewer

Tento prohlížeč umožňuje otevírání, zobrazování a tisk sešitů aplikace Excel, přestože není nainstalována. Pomocí prohlížeče Excel Viewer lze otevírat, prohlížet a tisknout sešity aplikace Excel, kopírovat data z prohlížeče Excel Viewer do jiného programu. Nelze však upravit data, uložit sešit

Nahrávám...
Nahrávám...