dnes je 16.7.2024

Input:

Quick.Cart: 1. část – Jak si založit internetový obchod

6.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si založili internetový obchod? Můžete se obrátit na firmu, která vám vše udělá, koupit hotové řešení nebo (pokud chcete menší e-shop) zkusit vyhledat nějaký bezplatný software pro jeho tvorbu. Mezi méně známé programy patří Quick.Cart.

Proč Quick.Cart

Quick.Cart nepotřebuje instalovat na Váš server klasickou databázi. Proto se velmi jednoduše nastavuje a především i snadno přesouvá mezi různými servery nebo doménami. Stačí jen drobná úprava a celý e-shop pracuje dál. To znamená, že si internetový obchod lze připravit a naplnit na pomocné doméně. Až budou napsané texty, vložené zboží, ceny či možnosti dopravy a placení, pak ho jen přesunete na odpovídající doménu. Jak mohou takové stránky například vypadat, ukazuje následující obrázek:

Stažení aplikace

Quick.Cart lze získat přímo na webových stránkách firmy, která tento systém vyvíjí. Existuje i placená verze, ale pro obchod menšího rozsahu lze používat verzi neplacenou. Přejděte na stránku http://opensolution.org/download,en,18.html?sDir=Quick.Cart, kde se nachází různé soubory ke stažení:

Zde si všimněte položek Quick.Cart_v6.4.zip a Quick.Cart.Add_v6.4.zip. Pokud si stáhnete první verzi, jedná se pouze o čistý internetový obchod v angličtině a polštině. Pokud sáhnete po verzi druhé, pak budete mít nejenom internetový obchod, ale navíc v něm jsou již přidané některé oblíbené plug-iny, například počet návštěv, často nakupované zboží, některá menu atd. Jakmile se s funkcemi obchodu seznámíte víc, nemusíte se bát další bezplatné plug-iny z daných stránek stáhnout a doplnit.

Stáhněte si jeden z uvedených souborů. Jedná se o archiv, který je třeba nejprve rozbalit

Nahrávám...
Nahrávám...