dnes je 29.3.2024

Input:

Quick.Cart: 3. část – Naplnění e-shopu obsahem

27.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulém díle jste se dověděli, jak redakční systém Quick.Cart nastavit. Nyní se naučíte pracovat s vlastním obsahem, to znamená: stránkami, zbožím, objednávkami, košíkem,…

Vytváření a úprava stránek

Internetový obchod neplníte jenom zbožím, ale potřebujete zde nejprve založit i stránky s běžným textem. Jaké? Například pro popis obchodních podmínek, způsobu nákupu, nápovědu nebo pro popis jednotlivých skupin zboží k prodeji. Proto klepněte nyní na tlačítko Stránky. Dostanete se do části, ve které můžete právě nové stránky zakládat, upravovat i nepotřebné stránky smazat.

Na začátek se vám zobrazily ukázkové stránky nainstalovaného internetového obchodu (ty můžete smazat nebo jejich obsah jen zaměnit za svůj). Je užitečné si alespoň některé ponechat, otevřít a podívat se, jak jsou jednotlivá políčka vyplněna.

Zkuste si nyní prohlédnout strukturu stránek a jejich zařazení do systému. Všimněte si vpravo zobrazených tlačítek (jsou u každé stránky). Tyto slouží pro editaci a smazání dané stránky. Zajímavé je i nenápadné políčko (Status) o každé stránky, ve kterém vidíte standardně zatržítko. To říká, že daná stránka je zobrazena, pokud byste zatržení zrušili, a změnu uložili, pak stránka fyzicky na serveru zůstane, ale neuvidí ji běžní uživatelé. To se někdy hodí, když si připravujete určitý obsah, ale nedokončíte jej a zatím jej nechcete veřejně publikovat. Nebo také u zboží, které právě nemůžete dodat.

Pak si ještě všimněte políček s čísly (Popis) - většinou 0. Běžně se stránky za sebou řadí abecedně, pokud potřebujete, aby řazení bylo jiné, změníte toto právě zapsáním menšího či většího čísla.

Jak přidat novou stránku

Najeďte myší k tlačítku Stránky a hned se vám zobrazí i nabídka Nová stránka. Klepněte na ni.

Tím se otevře formulář pro založení nové stránky.

Do políčka Jméno napište název pro právě vytvářenou stránku. Pod ním se nachází pole pro zkrácený popis obsahu a ještě níže se nachází základní pole pro vepsání vlastního obsahu stránky. V pravé části formuláře se pak nachází různá možnosti nastavení.

Hned na první kartě Volby, najdete políčka Status a Popis, která byla vidět i při práci s celkovým seznamem stránek. Dále se zde ještě nachází políčko Produkty. Pokud toto políčko zatrhnete, program bude vědět, že se může jednat o stránku, která může sloužit jako název skupiny pro zařazení určitého typu zboží. Jestliže necháte toto políčko prázdné, tak při plnění zboží pro zařazení, se vám tato stránka nenabídne.

Velmi důležitá je pak nabídka Menu, kde se rozhodujete, kde má být daná stránka v rámci celého systému umístěna – nahoře, na boku,…. Na základě tohoto výběru se přizpůsobí i nabídka nadřazených (rodičovských) stránek. Nevadí, když budete postupovat i obráceně, to znamená, že vyberete nejprve nadřazenou stránku. Tím se vám zase upraví nabídka Menu.

Na druhé kartě s názvem SEO pak nesmíte zapomenout přidat titulek stránky a popis pro vyhledávače.

Třetí karta Přidat soubory se používá pro načítání a vkládání nejenom obrázků, ale i jiných souborů na stránku.

Jakmile klepnete na tlačítko Vybrat soubory na počítači k nahrání, otevře se dialogové okno, ve kterém si nalistujete

Nahrávám...
Nahrávám...