dnes je 14.6.2024

Input:

Vytvořte si web vlastními silami s Webnode - 1. část

25.9.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pro vytvoření jednoduchého webu dnes nepotřebujete znát webové technologie a programovací jazyky. S pomocí vhodných online řešení si web připravíte jen s minimální námahou svépomocí. Bez práce to nebude, měli byste mít základní znalosti o internetu, ale výsledek bude vypadat profesionálně. Vyzkoušejte například službu Webnode.

Pro laika, který by si dnes rád připravil webové stránky svépomocí, není ta pravá cesta začít se učit HTML a hromadu souvisejících technologií, které se dnes s tvorbou webu pojí. Pokud se tvorbě webu nechcete věnovat pravidelně, bylo by to neefektivní nakládání s volným časem.

Na místo toho sáhněte po některém z generátorů, které na základě šablon, zvolených barevných kombinací, dodaných obrázků a textového obsahu vyrobí web za vás. Výsledek bude v drtivé většině případů vypadat mnohem lépe, než kdybyste se nyní začali tvorbu webu učit krok za krokem.

Jedním z takových generátorů je česká služba Webnode. Existuje již několik let, prošla vývojem od základního nástroje pro tvorbu jednoduchých webů k robustnímu řešení. Dnes s ní postavíte osobní i firemní weby, blog i eshop.

V krátkém seriálu se na tvorbu takového webu podíváme krok za krokem.

Začínáme s Webnode

Přejděte na webovou stránku www.webnode.cz a klepněte na tlačítko Vytvořit web. Zobrazí se vám formulář, ve kterém uveďte název svého nového webu, váš e-mail a heslo pro přístup k úpravám webu. Zaklikněte (a přečtěte si) Souhlas s podmínkami použití a pokračujte tlačítkem Registrovat a vytvořit web.

Úvodní formulář pro vytvoření webu

Webnode automaticky vytvoří adresu ve tvaru nazev-webu.webnode.cz a pošle vám informační e-mail. Na webu se zároveň zobrazí další část průvodce tvorbou webu.

Na výběr máte vytvoření Webových stránek a Internetového obchodu. Klikněte na první zmíněné tlačítko pro tvorbu webu a pokračujte dále.

Dalším krokem je výběr vhodné šablony. Webnode jich má na výběr desítky. V horní části si je můžete klepnutím vyfiltrovat podle jejich zaměření. Podle fotografií si je až na výjimky nevybírejte. Fotky totiž nahrajete na web vlastní. Šablona by vás měla zajímat svým rozložením, tak aby odpovídala vaší představě, jak si web rozčleníte.

Výběr šablony na Webnode – řiďte se především písmy a rozvržením hlavičky

Po najetí myší nad dlaždice jednotlivých

Nahrávám...
Nahrávám...