dnes je 22.7.2024

Input:

Vytvořte si web vlastními silami s Webnode - 2. část

2.10.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pro vytvoření jednoduchého webu dnes nepotřebujete znát webové technologie a programovací jazyky. S pomocí vhodných online řešení si web připravíte jen s minimální námahou svépomocí. Bez práce to nebude, měli byste mít základní znalosti o internetu, ale výsledek bude vypadat profesionálně. Vyzkoušejte například službu Webnode.

Změna obrázku na pozadí hlavičky

Každá stránka webu se skládá z několika sekcí. A každá sekce může mít odlišné barevné či obrázkové pozadí. Jako první asi budete chtít změnit obrázek v záhlaví webu. Najeďte nad něj myší a všimněte si, že na pravé straně webu se objeví poloprůhledný panel s ozubeným kolečkem. Klepněte na něj.

Panel s ozubeným kolečkem pro změnu pozadí sekce stránky

Objeví se panel pro výběr jiné barvy výplně či obrázku na pozadí. Stačí klepnout na některý z malých náhledů. Na začátku budete chtít pravděpodobně přidat vlastní fotografii. V panelu proto klepněte na odkaz Přidat obrázek.

Zobrazí se panel s nabídkou několika desítek obrázků od Webnode. Vlastní fotografii z počítače budete moci přidat po klepnutí na odkaz Nahrát obrázek. Objeví se klasický výběr souboru z počítače. Po nahrání obrázku a potvrzení klepnutím na něj se tento ihned objeví na pozadí.

Kdyby se

Nahrávám...
Nahrávám...