Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Vzdálená pomoc s aplikací Rychlý pomocník

11.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokud si s něčím na svém počítači nevíme rady, tak můžeme požádat o pomoc zkušenějšího uživatele. Nejpřirozenější je samozřejmě zeptat se někoho, kdo se může posadit vedle nás a vše nám osobně vysvětlit, ale toto bohužel není vždy realizovatelné. Možným řešením je pak použití některé ze služeb vzdálené pomoci, kdy uživatel v nesnázích dovolí zkušenějšímu uživateli ovládat svůj počítač na dálku.

Windows 10 k tomu nabízí jednoduchou a přehlednou aplikaci s názvem Rychlý pomocník.

Navázání spojení

Aplikace Rychlý pomocník je ve Windows 10 standardně nainstalovaná – stačí ji jen najít v nabídce Start a spustit. Spuštěná musí být na obou počítačích – jak na počítači uživatele, který si žádá o pomoc, tak na počítači uživatele, který pomoc poskytuje. První krok musí provést uživatel, který bude pomoc poskytovat. V části Poskytnout pomoc klikne na tlačítko Poskytnout pomoc jiné osobě.

Po povinném přihlášení se k Microsoft účtu se tomuto uživateli zobrazí šestimístný bezpečnostní kód, který je potřeba předat uživateli, který o pomoc žádá. Platnost kódu je omezena na deset minut.

Kód můžeme druhému uživateli např. nadiktovat telefonem anebo třeba poslat e-mailem, k čemuž lze využít i volbu Odeslat e-mail obsaženou přímo v aplikaci. Spolu s kódem se takto zašlou i pokyny pro jeho použití.

Druhý uživatel si pouze také spustí aplikaci Rychlý pomocník, v části Získat pomoc zapíše do pole Kód od pomáhající osoby obdržený kód a klikne na tlačítko Sdílet obrazovku.

Prvnímu uživateli se poté objeví nabídka se dvěma možnostmi – buď může skutečně převzít kontrolu nad vzdáleným počítačem (volba Převzít úplné řízení) anebo si může pouze prohlížet dění na jeho obrazovce (volba Zobrazit obrazovku). Druhá možnost se může hodit např. v případě, kdy uživatel žádající pomoc chce zkušenějšímu uživateli ukázat, jak mu něco nefunguje. Důležitější je ale první možnost, při které může

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: