dnes je 16.6.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Revize - karta Změny - karta Porovnat

26.11.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

S principem revizí jsme se již seznámili, nyní si vysvětlíme zapracování revizí do dokumentu.

Zapracování změn

V konečné fázi se zpravidla zabývá dokumentem pracovník, který zhodnotí změny jednotlivých recenzentů a zapracuje je do definitivního textu dokumentu. Nástroje k tomu se nacházejí na kartě změny.

Jde o poměrně jednoduchý úkon. Pomocí ikon Předchozí/Další se pohybujeme mezi jednotlivými revizemi. Aktivní revize v textu se přitom označí, jako kdybychom označili text běžným způsobem pomocí myši. Pro danou revizi potom rozbalíme nabídku ikony Přijmout, kde se nacházejí příkazy:

Základním příkazem, který zde budeme používat, je Přijmout a přejít k další. Ten ostatně funguje, aniž bychom rozbalili nabídku ikony – můžeme tedy přímo ikonu stisknout. V tom případě bude přijata změna, která je umístěna nejblíže od pozice kurzoru v textu, potom se hned označí další změna. (Příkaz Přijmout změnu z nabídky ikony Přijmout potvrdí pouze změnu, ve které je právě umístěn textový kurzor, tj. pokud kurzor není umístěn v textu změny, není tento příkaz vůbec dostupný).

Příkaz Přijmout všechny zobrazené změny není dostupný, pokud jsou zobrazeny změny všech recenzentů. Bude přístupný teprve tehdy, pokud na kartě Sledování použijeme příkaz Zobrazit Značku – Recenzenti a v seznamu recenzentů povolíme pouze zobrazení některých recenzentů:

Pokud mají být do dokumentu zapracovány všechny změny, můžeme je zapracovat jednorázově potvrzením příkazu Přijmout všechny změny v dokumentu z nabídky ikony Přijmout.

Naprosto stejně pracujeme i s ikonou Odmítnout, má i obdobnou nabídku.

Někdy je vhodné, abychom obsah komentáře zapracovali přímo do textu. Potom si označíme text komentáře v podokně úloh, zkopírujeme jej (např. zkratkou CTRL+C), vložíme jej do běžného textu na pozici textového kurzoru (CTRL+V) a komentář smažeme (označíme jeho značku +

Nahrávám...
Nahrávám...