dnes je 22.7.2024

Input:

Word 2007: Nabídka Vložení - karta Symboly - Symbol

4.2.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Do textu potřebujeme občas vložit nějaký grafický znak, který se nenachází na klávesnici.- např. miniatura telefonu, šipka, řecké písmeno, symbol měny apod.

Sady symbolů jsou uloženy v systému podobně jako jednotlivé typy písma. V operačním systému Windows je nainstalováno několik takovýchto sad, které obsahují však místo písma symboly. Najdeme v nich miniatury obrázků, řecká písmena, matematické znaky aj.

Takovýto symbol můžeme vložit na místo textového kurzoru pomocí nabídky Vložení - karta Symboly - ikona Symbol.

Šipkou ikony zobrazíme nabídku, kde jsou k dispozici jedna naposledy použité symboly a dále příkaz Další symboly:

 obr2.jpg

Potvrzením tohoto příkazu rozbalíme dialogové okno:

V dialogovém okně nahoře je rozbalovací seznam Písmo. Zde vybereme některou grafickou sadu (Symbol, Wingdings, Webdings). (Pokud máme na počítači nainstalovány grafické symboly jiného programu - např. Corel Draw, a chtěli bychom soubor postoupit na jiný počítač, kde takový program není, nezobrazí se tam symbol správně.)

Po volbě sady písma se v dialogovém okně zobrazí symboly, které tato sada obsahuje. Mezi jednotlivými políčky se symboly se můžeme také pohybovat pomocí kurzorových šipek. Po výběru vhodného symbolu použijeme tlačítko Vložit a okno zavřeme.

V dialogovém okně Symbol je k dispozici tlačítko Automatické opravy. Jestliže nějaký symbol budeme v textu používat často, můžeme si usnadnit práci pomocí automatických oprav. V dialogovém okně Symbol označíme požadovaný symbol. Stiskneme tlačítko Automatické opravy. Tím se otevře dialogové okno:

Zaškrtávací políčko Nahrazovat text během psaní musí být označeno. Do pole Nahrazovat vepíšeme písmena, po jejichž zapsání se má v textu objevit požadovaný symbol, který je již vyplněn v poli napravo. Stiskneme tlačítko Přidat a

Nahrávám...
Nahrávám...