dnes je 12.7.2024

Input:

WordPress 4: 6. část - Rozšíření Jetpack

10.4.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jádro Wordpressu je vhodné pro vytvoření základní internetové prezentace. Síla WordPressu však spočívá v téměř nekonečném množství rozšíření, pomocí nichž lze webovou prezentaci přepracovat na úplně jinou úroveň. Těmto rozšíření se říká zásuvné moduly (plug-iny) a na jejich tvorbě se podílí komunita programátorů z celého světa.

V době vzniku tohoto článku bylo ke stažení téměř 40 tisíc různých zásuvných modulů. Některé z nich si však zaslouží zvláštní pozornost, a tím prvním je zásuvný modul Jetpack. Tento modul přináší celou sadu rozšíření, které si obvykle každý tvůrce stránek stahuje jako první – jedná se o statistiky návštěvnosti, napojení na sociální sítě, rozšířené komentáře, kontaktní formulář, antispam nebo rozšíření možností vkládání multimediálního obsahu.

V tomto článku si popíšeme jeho instalaci, základní nastavení a modul týkající se návštěvnosti webu.

Instalace Jetpacku

Instalaci pluginu jsme si popsali v minulém díle seriálu. Stačí přejít do administrační nástěnky do části Pluginy, vyhledat plugin Jetpack a nainstalovat jej.

Instalace Jetpacku

Po instalaci je nutné plugin aktivovat. Aktivace probíhá v několika krocích, plugin je totiž nutné propojit s účtem na webu wordpress.com. Díky tomuto propojení máte k dispozici podrobné statistiky návštěvnosti vašeho webu.

Účet wordpress.com je odlišný od účtu, který jste si vytvořili pro vlastní web. Vytvořit si jej můžete přímo během propojování. Stačí kliknout na tlačítko „Připojit se k webu wordpress.com“.

Pokud provozujete více webových prezentací se systémem WordPress, můžete v každém z nich využívat stejný účet ze stránek wordpress.com. Pokud již tedy takový účet

Nahrávám...
Nahrávám...